You Must relax

12 jaan ’09 Muusikaline etüüd mobiiltelefonidele Kunstiprojektid


Kontserdi jaoks loodud instrument koosneb sadadest annetatud mobiiltelefonidest, arvutist ja süntesaatorist. Muusik mängib süntesaatoril ning helistab klahvi vajutamisega reaalajas telefonidele luues visuaalide ja helide kontserdi.

Mobiiltelefonid ehk “orkestri liikmed” on pärit inimestelt ja paikadest üle Eesti – näiteks 84 aastaselt vanaproualt Nõmmelt, väikeselt poisilt Valgamaalt, kes andis oma vana telefoni Laulu- ja tantsupeo rongkäigus korraldatud telefonide kogumise kampaania käigus. Telefone on annetanud linnavalitsuste, riigiasutuste, pankade, haiglate, kaubanduskeskuste, meediaettevõtete töötajad.

Kollektsioon maha kantud mobiile esindab eesti inimeste maitse-eelistusi ja ajastute meeleolusid. Kontserdil on esindatud mobiiltelefonide helinad esimestest mudelitest kuni tänapäevaste polüfooniliste helinateni. Tehnoloogia areng on kõrvutatud isikliku kogemuse ja mäluga.

Toese põhjal kaitses Eve Arpo Eesti Kunstiakadeemia uusmeedia osakonnas magistritöö.

Helisalvestis 15. sept. 2009, Estonia Kontserdisaal:

Autorid: Eve Arpo, Riin Rõõs
Partnerid:
Timo Toots (reaal-ajalise kasutajaliidese valmistamine MIDI klaviatuurile), Lauri Eltermaa (helikompositsioon)
Tänu: Andrew McKenzie, Aqris, EMT, Eesti Kultuurkapital, Viru Keskus, Euroweb, Kauss Arhitektuur, Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA, Kingent Management, Festival Plektrum, KUMU, Katrin Mesilane, Neeme Rõõs
Kontserdid: Leigo Järvemuusika, “Eesti ettevõtlusauhind 2009” gala Estonia Kontserdisaalis, festival Plektrum KUMU auditooriumis
2009

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.115838398435475.14650.115834038435911&type=1