You Must relax

Naerujooga

Kellele ei meeldiks naerda, pisarateni – ometigi tundub, et naerma hakkamiseks on vaja head nalja või humoorikat situatsiooni. Naerujoogas saame aga kogeda ilma põhjuseta naermist. Naerujooga on lõbus grupitreening, kus tehtavaid harjutusi saate kasutada oma töös ja igapäevaelus. Koos kogetud naerujooga maandab pingeid nii kehas kui meeles ning tugevdab meeskonda ja lähendab inimesi.

Telli naerujooga oma sündmusele või koolitusele
Olen naerujoogat läbi viinud ettevõtete koolitustel, tervise- ja suvepäevadel, keskkoolis õpetajatele, pulmas, lastejooga koolitusel ning Joogafestivalil Haapsalus 2017. ja 2018. aastal. Naerujooga hind gruppidele on alates €150+km. Vajadusel lisandub ruumirent ja transporditasu. Võimalik on tellida lõunapausiks 20-minutiline ergutav naerujoogaseanss või tore üllatus töökaaslastele/sõpradele mõne tähtpäeva puhul.
Võta ühendust evearpo(at)gmail.com.

Eve Arpo on läbinud Karam Kriya Kundalini jooga kooli ja naerujooga koolituse. Joogatunde on ta läbi viinud alates 2011. aastast. Eve on läbi enda praktika ja teistele edasi õpetamise leidnud oma lemmiktehnikad, mille hulka kuulub kindlasti naerujooga. See on universaalne tehnika, mis mõjub vabastavalt ja loob sündmusele positiivse meeleolu.
IMG_3695_small

 

 

 

 

 

 

Naerujoogast
Naerujooga sai alguse 1995. aastal Indias, kui arst dr Kataria alustas uurimustööd ja naerujooga praktikat. Tänaseks on naerujooga pisikuga nakatunud miljonid inimesed rohkem kui 60 riigist. Naermine on hea kardiotreening, mis parandab meie enesetunnet ja energiataset. Parima tulemuse saamiseks peaks naer olema vali ja tulema sügavalt diafragmast, olema nn kõhunaer. Lisaks heale enesetundele tugevdab naermine immuunsust, parandab verevarustust, aktiveerib heaoluhormoonide tootmist kehas, vähendab stressitaset ja kulutab kaloreid. Nermine on südamele kasulik, kuid oma intensiivsuse tõttu ei ole südamehaigustega inimestele soovitatav.

Kakskümmend minutit naeru on piisav, et füsioloogilised protsessid kehas aktiveerida. Kuna naerujooga on harjutus, siis võime naeru pikendada nii kaua, kui soovime. Naerujooga võib lõppeda naerumeditatsiooniga, mille käigus osalejad istuvad või lamavad maas ja lasevad loomulikul naerul ennast kaasa viia. Naerujooga käigus on huvitav kogeda, kuidas naerulaine tuleb, paneb osalejad naerma ja mõne aja pärast vaibub, et taas tulla ja kõik uuesti naerma panna. Pärast naerusessiooni maandatakse energia tantsu või juhendatud lõdvestusega. Põhjuseta naeru harjutamine võib esialgu olla päris keeruline, kuid väikse praktika ja suure sooviga saad varsti meistriks.

Naerujoogast meedias
“Naerujooga ravib haiguseid ning laseb valla rõõmu ja vabaduse”, Õhtuleht, 21. mai 2018
Kadi Toompere vastab ajakirjanik Liina Valneri küsimustele

“Naerujooga, mis see veel on?”, Ajakiri Golf, juuni 2018
Eve Arpo ja Kadi Toompere tutvustavad naerujoogat

Suvestuudio, Tallinna TV, 30. juuli 2018
Eve Arpo ja Kadi Toompere tutvustavad reporter Üllar Luubile naerujoogat ning teevad koos ühe naeruharjutuse (alates 22:55 minutist)

Hommik!, Kanal 2, 19. oktoobril 2018
Eve Arpo ja Kadi Toompere tutvustavad naerujoogat ja teevad naeruharjutusi (alates 27:00 minutist)

Koolituste läbiviija Kristel Paimla naerujoogast: “Kergus ja rõõm ning mõnus energia naerujoogast paneb mind teid ikka ja jälle tagasi kutsuma. Minu jaoks oli üllatav, kui füüsiline naermine on – pärast naerujoogat on tunne nagu oleksin käinud sporti tegemas. Alustades mulle tundus, et mis naerujooga – kuidas me siis ikka lihtsalt naerame, aga vaja ongi väikest eneseületust. Kaasaminek toimub kiiresti, ka enda üle naermine on mõnus. Mulle meeldib see, kuidas sa loovust kasutad ja harjutusi varieerid. Ma arvan, et huumor on elu essents ning kui me kõik suudaksime elu läbi huumori võtta oleks maailm palju meeldivam paik. Naer on terviseks ja ma tulen rõõmuga naerujoogasse, sest selle järelmaitse on väga helge ja mõnus.”

Naerujooga Joogafestivalil Haapsalus
P1040162
P1040159
Nerujooga Joogafestivalil 2018
P1040164
P1040156

P1040146 P1040147